Grupy krwi u bydła
sabunia portal
Jako absolwentka Ar we Wrocku mogę Wam tylko powiedzieć, że niestety niezależnie od wybranego kierunku przez kilka semestrów trzeba brnąć przez przedmioty, które ani człowieka nie interesują ( nie do końca są związane z kierunkiem) a co gorsza ciekawe też nie są! Co do zootechniki to tam raczej masz do czynienia z hodowlą i żywieniem zwierząt domowych (tj bydło, trzoda, drób) Do dziś pamiętam fizjologię zwierząt na której przyprowadzano studentom ochrony roślin owce z jakimiś przewodami z żołądka w celu badania działania żwacza i takich tam, albo pobieranie krwi królikowi z oznaczaniem grupy . No powiedzmy że tej wiedzy nijak nie wykorzystałam
Przedmioty specjalizacyjne dotyczące tego co Ciebie interesuje będą maleńkim wycinkiem całych studiów więc może faktycznie lepiej wybrać inny kierunek studiów tzw. życiowy, który da ci jakąś perspektywę na pracę, a dokształcić się w wybranym temacie na kursach Powodzenia w podejmowaniu decyzji
HMB to także często stosowane rozwiązanie – suplement ma wielu zwolenników jak i przeciwników.
Przeprowadzano wiele badań i do tej pory nie wiadomo, w jaki sposób suplementacja HMB może zwiększyć masę mięśniową lub obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej, Stawianych jest wiele hipotez. HMB poprzez nieznany mechanizm, prawdopodobnie będąc wbudowanym do komórki może wpływać na aktywność enzymów komórkowych i hamować rozpad tkanki mięśniowej podczas wytężonych ćwiczeń. To przekonujące twierdzenie jest poparte wynikami testów na obecność w moczu i krwi metabolicznych półproduktów pochodzących z mięśni uszkodzonych podczas wysiłku. Po zastosowaniu suplementacji HMB testy wykazywały mniejszą zawartość tych półproduktów. W wielu badaniach przeprowadzonych na zwierzętach, takich jak drób, bydło rogate i świnie wykazano, że suplementacja HMB może zwiększyć ich masę mięśniową i obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej. Chociaż naukowych danych - otrzymanych z przeprowadzonych badań - jest niewiele, trzy prace z Iowa State University dostarczają kilku interesujących spostrzeżeń.
Zawodnicy trenujący siłę mogą eksperymentować z tym suplementem, muszą jednak prowadzić pomiary masy ciała i siły poszczególnych grup mięśniowych. Zawodnicy dyscyplin wytrzymałościowych, którzy intensywnie trenują też mogliby odnieść korzyści, gdyby HMB zapobiegał degradacji tkanki mięśniowej, ale istnieje zbyt mało informacji na temat efektów suplementacji HMB w tej grupie zawodników.
Osobiście stosowałem glutaminę – byłem bardzo zadowolony, natomiast równolegle HMB w połączeniu z kreatyną stosował mój znajomy – efektem była większa wyrazistość mięśni. Decyzja należy do Ciebie..
joł mam pytanko bo mi wyskoczyła 18 i kasa zmalała i nz po cyklu mam tylko 30zł co bys mi radził za to kupic i ile tego brac zeby mi na 30dni wystarczyła?
a i czy jak bym np bral krete z lecytyna zamiast z tauryna to podobno mniejsze spadki to moze bym tak zrobił a po cyklu tauryna co ty na to a i ile tej lecytyny jesc
Sznaucer średni:
Sznaucer średni - jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosowatych, szwajcarskich psów pasterskich i innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera w podsekcji sznaucery.
Rys historyczny:
Sznaucery pochodzą ze znanych z hodowli owiec i bydła obszarów Bawarii i Witembergii na południu Niemiec, gdzie można natrafić na wzmianki o średnim sznaucerowatym psie już w XVI w. Dawniej dotrzymując kroku koniom, towarzyszył dyliżansom w długich trasach, potrafił także zwalczać gryzonie w miastach.
Wygląd:
Budowa:
▪ głowa jest mocna, wydłużona, zwężająca się stopniowo od oczu do wierzchołka nosa. Kufa ma kształt umiarkowanie ściętego klina
▪ oczy są ciemnej barwy, owalne
▪uszy są wysoko osadzone, w kształcie litery "V", załamane (dawniej kopiowane)
▪ tułów jest zwarty, klatka piersiowa umiarkowanie szeroka, owalna w przekroju. Grzbiet krótki opada ku tyłowi.
▪ ogon osadzony wysoko (dawniej kopiowany)
Szata i umaszczenie:
Okrywa włosowa jest szorstka, twarda i gęsta. Składa się z gęstego podszerstka i włosa okrywowego. Cechami charakterystycznymi są broda na kufie i krzaczaste brwi. Umaszczenie jakie występuje to pieprz i sól, srebrne oraz rzadziej całkowicie czarne. Białe plamy na głowie, piersi i kończynach są niepożądane.
Użytkowność:
Sznaucer średni jest psem stróżującym i towarzyszącym.
Zachowanie i charakter:
Zdecydowany temperament, nie wykluczający zimnej krwi i ostrożności, upodobanie do zabaw. Jest przywiązany do swego pana i akceptuje dzieci. Jest szczekliwy, ale czujny. Inteligentny i uważny, łatwo się uczy. Jest wytrzymały i odporny na wahania temperatury oraz choroby.
Zdrowie i pielęgnacja:
Istnieje konieczność systematycznego czesania, strzyżenia i trymowania sierści sznaucera średniego.
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sznaucer_%C5%9Bredni
Kilka zdjęć każdej z umaszczeń:
1. "Pieprz i sól":
2. Czarne:
Czy ktoś z Was ma sznaucer średniego?
Użytkownik "slaweko" <slawekop@xl.wp.pl> napisał w wiadomości
news:c3siad$ui2$1@earth.sauron.pl...
BRAWO, BRAWO, BRAWO dla tej Pani! Idac dalej tropem teorii Adamo i szalu
ludzi na punkcie trzymania psow i kotow w domach należy się niebawem
spodziewac ksiazek o zywieniu zwierzat wg grup krwi, hehe. A może już
takowe sa na rynku?
Jak jeszcze nie ma - to będą. Domowe zwierzęta (czyt. karmione przez
niedouczonego człowieka) chorują prawie na te same choroby, co ludzie!
http://www.vetserwis.pl/biblioteka.html
http://www.psy.mgt.pl/fil...horoby_psow.htm
I jakoś nikt tego nie kojarzy z żywieniem. Według mnie: albo durnie,
albo kleją durnia... a zwierzęta niepotrzebnie cierpią.
I nawet kochający je wegetarianie, też mniej lub bardziej świadomie
robią im krzywdę karmiąc je marchewką i jeszcze z tego są dumni
A wlasciwie to maslo od krowy z jaka grupa krwi jest „wysoce
wskazane” dla czlowieka z gr B???
)) D'Adamo o istnieniu grup krwi u bydła pewnie nic nie wie...
Tak to jest z tym kojarzeniem różnych faktów z różnych dziedzin.
Jak powiedział prof. Sedlak: "Nie ma kto tych wszystkich informacji
skleić..."
--
Krystyna*Opty* [na DO od 06.98 r.]
Obecny stan badań nad ochroną zdrowia cechuje eksplozja informacji
specjalistycznych, której wbrew oczekiwaniom towarzyszy eksplozja
ignorancji specjalistycznych i ogólnych. Julian Aleksandrowicz
przetlumaczylem tekst bo wydawal mi sie ciekawy:
1. Skąd pochodzi :
Produkt jest ekstraktem z wątroby bydła wołowego. Jest on bogaty w witaminy z grupy b, żelazo i kwas foliowy
2. Co na to nauka i badania:
Ekstrat z wątroby pomaga zwiększyć poziom czerwonych krwinek w krwi i zwiększyć apetyt, podobne działanie mają sterydy anaboliczne, zawiera też dużo żelaza.
.Uzupełnianie diety syntetycznym żelazem w dużych dawkach mogą skończyć się przedwakowaniem żelaza a nawet śmiercią co nie ma miejsca w przypadku naturalnych żródeł zelaza jak np. czerwonego mięsa. Zelazo i wiy. z grupy b przyczyniają sie do ogólnej poprawy zdrowia, budowy mięśni i czynią je odporniejszymi.
3. Kto potzrebuje tych składników i jakie są symptomy braków:
Każdy może skorzystać z uzupełniania diety ekstraktem z wątroby, a w szczególności ludzie obciążeni dużym wysiłkiem fizycznym - także sportowcy jak i populacja z niedoborami wit. z grupy b, żelaza. Kulturyści i sportowcy muszą często pochłaniać bardzo duże ilości pożywienia co czasami jest trudne do zrealizowania więc dzialanie powodujące zwięksozne łaknienie jest bardzo istotne. Preaparat działa także korzystnie na skład krwi - zwiększając poziom czerwonych krwinek. W latach 60-70 Tom Plattz uzupełniał diete ekstraktem z wątroby wołowej w celu zmaksymalizacji budowy masy mięśniowej. Symptomem braków może byc np. anemia - niski poziom czerwonych krwinek w krwi - dla tych osób podaż żelaza jest barzdo istotna w celach leczniczych, a ekstrakt wątroby jest doskonałym żródłem bo nei może dojść do przedawkowania żelazem jak w przypadku preparatów syntetycznych.
4. Dawkowanie i skutki uboczne:
Nie udowodniono zadnych skutków ubocznych u osób uzupełniającą diete tym preparatem. Dawkowanie u osób z niedoborem żelaza powinno być ustalane przez lekarza.
Wynika ze to nastepca DM Megabola
tak jak w linku bylo:
NOW Liver i NOW Liver Powder ale w Polsce ciezko bedzie dosatc - szuaklem w sklepach i nigdzie nie bylo :/
Sama obecność drapieżników odstrasza ofiary
Amerykańscy naukowcy odkryli, że samice jeleni ze strachu przed wilkami wytwarzają mniej hormonów płciowych i rodzą mniej małych.
Jelenie to urocze zwierzęta, ale gdy jest ich zbyt dużo, to też nie dobrze. Przekonały się o tym władze amerykańskiego Parku Narodowego Yellowstone, gdzie jelenie można było spotkać praktycznie na każdym kroku. Wyjadały jedzenie innym roślinożercom, co zakłócało delikatną równowagę ekologiczną. Dlatego naukowcy postanowili osiedlić w parku wilki. Pomysł wypalił, jeleni ubyło, choć rozlew krwi miał miejsce niezwykle rzadko. Okazało się, że zwierzaki te mają wyjątkowo delikatną psychikę i na terenach odwiedzanych przez wilki - na skutek presji - samice jeleni rodzą mniej młodych - donosi "Science".
Wypuszczenie wilków na teren Parku Narodowego Yellowstone, położonego na terenie trzech stanów: Idaho, Montana oraz Wyoming, miało miejsce ponad 10 lat temu. Poprzedziła je ogólnonarodowa debata. Obawiano się, że po 60 latach nieobecności na tych terenach drapieżniki mogą nadmiernie się rozmnożyć i zagrozić stadom bydła, które farmerzy wypasają tuż poza granicami Yellowstone. Niemniej, by ratować rodzimą przyrodę, trzeba było jak najszybciej zredukować liczbę jeleni. Dlatego sprowadzono wilki z powrotem i jak się okazuje, decyzja ta była słuszna. Liczba żyjących w parku jeleni systematycznie się zmniejsza - w styczniu 2005 roku było ich 9545, natomiast w 2007 r. już tylko 6738.
Uczeni zauważyli, że zwierzaków tych ubywa, ale nie dlatego, że wilki masowo na nie polują. Przyczyną tego zjawiska był stres, co potwierdzają badania. W latach 2002-2006 roku grupa uczonych pod kierunkiem dr. Scotta Creela z Montana State University poddała dogłębnej i skomplikowanej analizie (od homogenizacji do gotowania w etanolu) 1495 próbek odchodów jeleni, która dowiodła zależności między wydzielaniem hormonu płciowego - progesteronu u samic, a stopniem zagrożenia ze strony wilków.
Okazuje się, że im to zagrożenie jest większe, tym mniej hormonu produkują organizmy samic. Prawdopodobnie dzieje się tak, gdy pod wpływem zagrożenia samice są zmuszone do zmiany zachowania, np. gdy muszą sobie szukać nowych siedlisk. Długotrwałe, podejmowane co chwilę wędrówki sprawiają, że panie jeleniowe nie mają czasu nawet na drobny posiłek. Ponadto ze względu na nieustanną obecność tropiących je wilków stają się bardziej czujne, przez co żyją w wielkim napięciu. Te wszystkie elementy wpływają bardzo niekorzystnie na ich gospodarkę hormonalną. Przerażone i głodne produkują mniej progesteronu. Dlatego rodzą mniej młodych, a liczba jeleni zamieszkujących lasy Parku Narodowego Yellowstone nieustannie się zmniejsza. Z wyliczeń naukowców wynika, że ostatnio na 100 samic przyszło na świat zaledwie 8 młodych, co było najsłabszym wynikiem od 57 lat.
Autorzy badań zauważyli, że ucieczka przed zagrożeniem jest dla samic najlepszym sposobem obrony. Dzięki temu samice rzadziej niż samce padają ofiarami wilków. Niestety, gdy zagrożenie jest niewielkie, strategia ta obraca się przeciwko nim. Kiedy nie ma w pobliżu wilków, ze względu na utrzymujący się niski poziom hormonu nie są w stanie zajść w ciążę.
Kto wie, czy nie jest podobnie z kobietami. Z obserwacji lekarzy wynika bowiem, że długotrwały i utrzymujący się latami stres może mieć negatywny wpływ na prawdopodobieństwo poczęcia dziecka. Wiele wskazuje na to, że natura dba o to, by każdy maluch - niezależnie od tego, czy jest jelonkiem, czy niemowlakiem - miał wypoczętą i zrelaksowaną matkę.
źródło:dziennik.pl
Cytat
A sami byli dla siebie większym ciężarem niż ciemność. Mdr 17,20
A sami byli dla siebie większym ciężarem niż ciemność. Mdr 17,20_2