grys kliniec
sabunia portal
pro znawcy steama .... jak masz gre na koncie do którego masz wszystkie dane , możesz napisac do suportu o jej odblokowanie i wtedy masz możliwość zainstalowania tej gry na inne konto
także nic nie stoi na przeszkodzie abyś kupił daną gre ( ale ze wszystkimi jaj danymi ) troche zachodu ale da sie ją przenieść ... zresztą przełacznie miedzy 2 kontami steam-a odbywa sie za pomocą 2 klinieć i jak masz darmowe gry typu AA3 to na obydwóch konta bedziesz mógł grac bo pliki z grami sa powiązane
Jeśli kruszywo to tylko beton ( mielony ) ze względu na połozenie geograficzne - transport kruszywa ze śląska(GRYS DOLOMIT KWARCYT) byłby zbyt drogi.Czasami jesli jest wykonana stabilizacja to jeszcze na to dajemy warstwe klińca ( tylko jeśli zleceniodawca chce). Gruz mielony betonowy ma ta zalete że od razu też jest w nim pył ( na drogach jest uzywana mączka) i doskonale wypełnia pory między wiekszymi odłamkami przez co nie ma wolnych przestrzeni . Warstwa kruszywa wynosi o k10-15 cm w zależności co ma po tym jeżdzić i jak wyglada grunt rodzimy.
Dla mnie argumentem za ażurem jest też to, że po przerośnięciu trawą lepiej wtapia się w otoczenie. Nie jestem zwolennikiem brukowania wszystkiego co można.
Natomiast zastanowiła mnie ta geowłóknina. Chciałam zlecić położenie firmie na gotowo (z materiałem) i nie sądzę, żeby czegoś takiego używali. Czy przygotowanie podłoża pod takie płyty różni się od kładzenia zwykłej kostki?
Nie rózni się niczym - pozatym że nie zalecam (ani kostki ani płyt ązurowych) kłaść na suchym betonie.
Dobra podbudowa kliniec + grysy załatwiają sprawę w 100%
Ażur mozna zasypać
1. piaskiem
2. grysem - najlepszy jest bazaltowy - przepięknie wygląda granitowy
3. Nie polecam ziemi - do czasu ukorzenienia trawy będzie sie rozwoziła po podjeździe.
Zamiast geowlókniny zalecam zastosowac warstwę piachu - 5cm - geowłoknina ma robic tutaj za warstwę odcinającą (odsączającą)
Sebo8877
Witam. Mam coś takiego od trzech lat.
Moja działka ma b.dobrze chłonny grunt, ale i tak wykonawca po wykonaniu fundamentów je odkopał od strony zewn. Oczyścił, 2xpokrył izolbetem i zamocował folię kubełkową. Na samym dole położył ok.20cm warstwę żwiru płukanego. Podmurówka u mnie jest z cegły klinkierowej (50cm). "Graniciarze" usunęli wszędzie humus (przy podmurówce, ścieżkach i podjeździe). Korytowanie było najgłębsze oczywiście przy podjeździe. Zagęszczali warstwami kolejno:żółty piasek, gruby i drobny tłuczeń. Kostki granitowe układali w warstwie grysu (klińca) i nim też fugowali. Jedynie krawężniki były stabilizowane "sychym cementem". Nigdzie nie mam "przerostów roślinnych". Pojedyńcze roślinki usuwam Randapem. Pzdr.
Witam.
Chcialbym wyrównać teren pod domem i wysypać coś co na dzień dzisiejszy mogłoby być nawierzchnią przez powiedzmy rok... a jak już zbiorę kasę na kostkę stanowiłoby podbudowę pod nią.
Z tego co szukałem to żwir, grys, kliniec, szlaka... :-?
Nie znam sie i nie wiem co z tego będzie najlepsze.
Nie chciałbym żeby przez ten rok nawierzchnia była bardzo luźna i kamyczki wszędzie się rozsypywały...a jednocześnie nie chcę aby po deszczu było zaraz wielkie błoto i bagno... :wink:
W związku z tym pytanie, co będzie najlepsze na taką tymczasową nawierzchnię ? i z jakimi kosztami za tonę trzeba się liczyć ??
Będę wdzięczny za pomoc...
Adinek,
to jest kliniec, grys, żwir i kamień łamany ( duże kawałki) możesz je zobaczyć w pakowane w worki w Castoramie lub Obi a luzem na składach budowlanych, gdzie jest piasek, zwir, kruszywo. Z jakiej okolicy Krakowa jesteś?
Duży wybór maja w Tenczynku firma FILAR http://www.firmafilar.pl/
Ceny w zależności od rodzaju materiału i granulacji (wielkosci ) od kilkudziesięciu złotych za tonę to kilkuset. i trzeba doliczyć transport. Ja w ub r. kupowałem w FILARZE żwirek płukany kremowy a 12 zł/50 kg (jest zdjecie w albumie)
Cytat
A sami byli dla siebie większym ciężarem niż ciemność. Mdr 17,20
A sami byli dla siebie większym ciężarem niż ciemność. Mdr 17,20_2