gryzbica stp
sabunia portal
grzybica stóp var _r = document.referrer ? encodeURIComponent(document.referrer) : ''; var _w = encodeURIComponent(document.location.href); var _e = document.inputEncoding ? document.inputEncoding : document.charset; document.write('');
No i niestety mamy z Muńkiem problem, a mianowicie mamy grzybice na ucholach i karku:/ Byliśmy juz u weta i dostaliśmy Fungiderm do stosowania 2 razy w tygodniu oraz Pimafucort do smarowania 2 razy dziennie. Tak więc leczenie zaczęliśmy i przed nami jakiś miesiąc lub dwa walki z grzybem Pocieszające jest tylko to, że Muńka to za bardzo nie swędzi i nie drapie sie jak opętany. Miał może ktoś podobny problem??? Muniek jest ze mną 3 tygodnie i juz mamy problemy. No ale cóż damy rade!!
i jeszcze jedno podstawowe pytanie, którego zapomniałam (bo nawet nie pomyślałam) zadać wetce - czy taką Muńkową grzybicą może zarazić sie człowiek??? Pytam bo moja mamuśka zaczęła mi "panikować" i non stop marudzi, że mogę się tym zarazić bo przecież to grzybica.
pozdrawiam Was :*
zadnych?! no to nie zdziw sie, gdy zaciazysz, a co do tych dolegliwosci... masz stalego partnera, tak? zapewne mialas grzybice i skoro nie stosujecie zadnego zabezpieczenia, w tym gumek, to twoj chlopak mogl sie zarazic od ciebie. przy leczeniu kobiety powinno sie leczyc tez faceta, bo inaczej ona sie wyleczy, a on ja bedzie zarazal na nowo <u facetow wiekszosc infekcji przebiega bez zadnego swedzenia, zaczerwienienia, dziwnych wydzielin, wiec czesto nie wiedza oni, ze sa zarazeni>. wybierz sie do gina jeszcze raz i popros tez o leki dla twojego faceta, inaczej non stop bedzie ci cos dolegac.
mam nadzieje, ze nie wszystkie twoje szare komorki zamarzly i ze zaczniesz sie zabezpieczac, a nie zachowywac wciaz jak nieodpowiedzialna, myslaca tylko d.u.p.a. malolata.
Ona non stop sie gryzie i drapie..nawet pobiegac spokojnie po pokoju sobie nie moze..:(
Wiem,ze nie to chcialas uslyszec,ale moja rada jest nastepujaca-idz do weterynarza,bowiem,to juz jest przypadek do leczenia.Przyczyn moze byc wiele,poczawszy od pasozytow zewnetrznych,skonczywszy na wewnetrznych,grzybicy lub swierzbie.Normalna swinka sie tak nie drapie.Tak wiec ,jesli to zlekcewazysz,skazesz ja na meke,bowiem z czasem jej cialko stanie sie wrazliwe na dotyk,podrapane i w zaleznosci od choroby skora zacznie sie zmieniac.Niestety swinki to tez zywe istoty i czasem potrzebuja wizyty lekarskiej,w Twoim przypadku tak musi byc,poniewaz nie znam domowego sposobu by to wyleczyc.Udaj sie na sama wizyte a ta jest pewnie nie za droga.
Szczerze mówiąc, nie rozumiem idei "dnia bez kupowania". Czyżby nawet przeciwnicy konsumpcyjnego lajfstajlu robili zakupy tak często, że musieli ustanowić specjalne święto, by raz na 365 dni powstrzymać się od shoppingu? No i czy nie lepiej po prostu robić zakupy rozsądnie tj. nie wydawać hajsu na jakieś zbytki, zamiast od wielkiego dzwonu zaciskać pasa i robić wokół tego szum? Nie kumam bazy, ale widocznie potrzebne są kolejne Dni Strażaka, Kolejarza, Świstaka, Walki z Grzybicą Stóp i Oporu Przeciw Hiperkonsumpcji.
A fleszmoby stały się modą - ergo ssą okrutnie.
a co jest złego w fleszmobach?
chyba tylko to, że stały się modne
fajnie, że coś będzie się działo w Krakowie w Dzień Bez Kupowania
może ktoś zastanowi sie nad swoimi zakupami i zachowaniami konsumpcyjnymi
choć pewnie nie, bo dla większości ludzi, zakupy stały się teraz jedyną dostępną przyjemnością
dobre to na pewno dla gospodarki kapitalistycznej; pracuj, kupuj i mnóż się(?)
he,he lubię zakupy
Rodzaje drobnoustrojów
Wirusy są najmniejsze ze wszystkich zarazków. Wywołują wiele znanych chorób, takich jak różne typy przeziębień, gryp, zapalenie gardła. Powodują również bardzo groźne choroby, na przykład Heinego i Medina, AIDS i zakażenie wirusem Ebola.
Bakterie to organizmy jednokomórkowe o tak prostej budowie, że nawet nie mają jąder komórkowych, a każda bakteria zawiera zwykle tylko jeden chromosom. W ludzkim organizmie są biliony bakterii, głównie w przewodzie pokarmowym. Pomagają w trawieniu i stanowią najważniejsze źródło witamin z grupy B oraz witaminy K, niezbędnej w prawidłowym krzepnięciu krwi.
Jedynie jakieś 300 spośród kilku tysięcy znanych gatunków bakterii zalicza się do patogenów (czynników zakaźnych). Mimo to wywołują bardzo liczne choroby u roślin, zwierząt i ludzi — na przykład gruźlicę, cholerę, błonicę, wąglik, próchnicę zębów, niektóre odmiany zapalenia płuc i wiele zakażeń przenoszonych drogą płciową.
Pierwotniaki, tak jak bakterie, są organizmami jednokomórkowymi; komórka pierwotniaka zawiera jednak przynajmniej jedno jądro (czasem więcej). Zaliczają się do nich ameby i świdrowce, jak też pasożyty wywołujące malarię. Mniej więcej jedną trzecią gatunków (ponad 10 000) uważa się za pasożyty, chociaż tylko znikomy odsetek wywołuje u człowieka procesy chorobowe.
Grzyby również należą do czynników chorobotwórczych. Są to organizmy tworzące splątane, nitkowate struktury. Komórki grzybów zawierają jądra. Jednymi z najczęstszych schorzeń wywoływanych przez grzyby są grzybice skóry, w tym grzybice stóp (stopa atlety) oraz drożdżyce. Poważne choroby powodowane przez grzyby zwykle rozwijają się tylko wtedy, gdy system obronny organizmu osłabnie wskutek niedożywienia, choroby nowotworowej, terapii lekowych czy infekcji wirusowych.
dobra
bachantki, driady, harpie, grzybica stop? XD
Aby stopy dobrze wyglądały przez cały rok, warto zafundować im solidny pedicure.
Rajstopy, skarpety, ocieplane buty nie służą stopom. Zwłaszcza jeśli nie zostały wykonane w całości z naturalnych surowców. Syntetyki wyciągają ze skóry wilgoć albo powodują, że nogi nadmiernie się pocą.
Na stopach jest mnóstwo gruczołów potowych i ani jednego łojowego. Skóra nie nawilża się więc w naturalny sposób i stąd gruba warstwa zrogowaciałego naskórka. Przesuszony naskórek pięt ma skłonności do pękania. Natomiast między palcami potliwych stóp mogą pojawić się zmiany grzybicze.
Problemom, z którymi trzeba będzie pójść do lekarza, zapobiegnie regularna i właściwa pielęgnacja.
SKÓRA
Pielęgnacja
Żeby zmiękczyć naskórek, moczymy (ok. 15 minut) nogi w ciepłej wodzie z mydłem lub specjalną solą. Dodanie kilka kropli olejku lawendowego pozwoli stopom odpocząć. Po wytarciu nóg usuwamy zgrubiały naskórek tarką lub pilnikiem. Co 2-3 tygodnie możemy zrobić peeling. Pomoże w pozbywaniu się zgrubień i sprawi, że skóra będzie lepiej oddychać. Po starciu naskórka stopy opłukujemy i starannie osuszamy, zwłaszcza przestrzenie między palcami. Nakładamy krem natłuszczający, który zatrzyma wilgoć w skórze. W lecie używajmy kremu nawilżającego lub tylko lekko natłuszczającego.
Na stopy bardzo przesuszone nałóżmy grubą warstwą kremu, maseczkę nawilżającą do stóp lub papkę z siemienia lnianego. Potem owińmy je folią, włóżmy bawełniane skarpetki i odczekajmy przynajmniej godzinę (okład można pozostawić na całą noc).
Jeśli stopy się pocą
- Do wody do moczenia nóg wlej napar z lawendy, rozmarynu, tymianku lub kory dębu.
- Myj i mocz stopy w letniej wodzie, bo ciepła pobudza gruczoły potowe.
- Po umyciu nakładaj lekki krem o działaniu przeciwgrzybiczym.
- Stosuj żele ochładzające.
- Używaj zasypek i dezodorantów do stóp i obuwia.
- Nie noś skarpetek i butów z tworzyw sztucznych.
Uwaga!
- Do ścierania naskórka nie powinno się używać pumeksu. Nie da się go dokładnie umyć, dlatego staje się siedliskiem grzybów i bakterii, a do tego po kilkakrotnym użyciu zaczyna nieładnie pachnieć. Należy zastąpić go tarką, którą po każdorazowym zabiegu trzeba umyć wodą z mydłem i odkazić np. spirytusem.
- Jeśli na twoich stopach wytworzyła się bardzo gruba warstwa zrogowaciałego naskórka lub po prostu nie masz cierpliwości do samodzielnego ścierania skóry tarką, możesz wybrać się do salonu kosmetycznego na tzw. frezowanie. Przy pomocy urządzenia wyposażonego w ścierające nakładki zgrubiała warstwa zostanie zeszlifowana. W porównaniu z domowymi zabiegami frezowanie jest bardzo skuteczne - efekt utrzymuje się przez miesiąc.
Pedicurekrok po kroku:
1.Zmywasz stary lakier.
2.Moczysz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, soli leczniczej lub olejków (15-20 minut). Wycierasz stopy ręcznikiem.
3.Ścierasz tarką zrogowaciały naskórek. Najpierw z podeszew, potem z palców. Robisz peeling i płuczesz stopy.
4.Dokładnie osuszasz skórę. Przestrzenie między palcami starannie wycierasz chusteczką higieniczną.
5.Obcinasz paznokcie na prosto. Wygładzasz je pilnikiem.
6.Drewnianą szpatułką odsuwasz skórki oraz delikatnie wydłubujesz martwy naskórek ze szczelin dookoła paznokci.
7.Malujesz paznokcie. Ułatwi ci to specjalny separator, który wkłada się między palce. Najpierw nakładasz bazę, potem dwie warstwy lakieru. Na koniec pokrywasz paznokcie utwardzaczem, który zapobiegnie szybkiemu odpryskiwaniu emalii.
8.Wsmarowujesz krem natłuszczający. Możesz użyć dezodorantu do stóp lub do butów.
Całą procedurę powtarzasz co tydzień. Lakier zmywasz zawsze wtedy, gdy pojawią się pierwsze odpryski.
Źródło www.se.pl
Cytat
A sami byli dla siebie większym ciężarem niż ciemność. Mdr 17,20
A sami byli dla siebie większym ciężarem niż ciemność. Mdr 17,20_2